TCPP-1200 Fully Automatic Gift Box Window Patching Machine
Shanghai Printyoung International Industry Co.,Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : PRINTYOUNG
Model Number : TCPP-1200
Certification : CE
Place of Origin : China
MOQ : 1 Set
Price : US 47000 Set
Payment Terms : L/C, T/T
Supply Ability : 30 Set/Sets per Month
Delivery Time : 45 days
Cardboard Weight : 200 ~ 1000 g/m²
Output per Hour : 2000 pcs
Min. Size of Cardboard : 300 * 400 mm
Max. Size of Cardboard : 900 * 1200 mm
Min. Size of Window : 100 * 60 mm
Max. Size of Window : 600 * 500 mm
Accuracy : ± 0.08 mm
Connected Load : 12 kw
Weight : 9200 kg
Dimensions : 8900 * 3850 * 2600 mm
Contact Now
TCPP-1200 Automatic Window Patching Machine
Features
Technical Parameters
Model
TCPP-1200
Cardboard Weight
200 ~ 1000 g/m²
Output per Hour
2000 pcs
Min. Size of Cardboard
300 * 400 mm
Max. Size of Cardboard
900 * 1200 mm
Min. Size of Window
100 * 60 mm
Max. Size of Window
600 * 500 mm
Accuracy
± 0.08 mm
Connected Load
12 kw
Weight
9200 kg
Dimensions
8900 * 3850 * 2600 mm